biznes plan dla zdrowia

Biznes plan dla zdrowia i samopoczucia

W jaki sposób przedsiębiorcy mogą dbać o zdrowie i dobre samopoczucie psychiczne ?

Każdy powie, że zakładając firmę, należy zacząć od tego, aby stworzyć biznes plan. Jest to oczywiste, bo pozwala Nam zorientować się, co do szans i zagrożeń. Dlaczego, taki biznes plan nie powstaje jednak, dla Nas samych. Dla zdrowia. Założenie i rozwój firmy jest wystarczającym wyzwaniem. I to nie tylko, gdy prowadzimy swój biznes w czasie kryzysu. W związku z tym jako przedsiębiorcy musimy skupić się na swoim zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Pisałem już na temat, tego jak ja to robię, w branży nieruchomości oraz jak mogą to zrobić inni właściciele biznesów. Możemy być zdrowym przywódcą, ale musimy zadbać w pierwszej kolejności o siebie. Podobnie, jak w samolocie, oglądając prezentację działań, na wypadek awarii samolotu. Dostajemy informację, że lecąc z dzieckiem, najpierw należy założyć maskę sobie, aby móc zająć się dzieckiem. Podobnie jest w biznesie, gdzie Naszym dzieckiem – jest Nasza firma.

Każdy, kto zakłada firmę, jest zazwyczaj zdeterminowaną, prężną osobą. Sam prowadzę firmę i wiem, że jesteśmy bardzo dobrzy w koncentrowaniu się na wydajności umysłowej. Inwestujemy w coaching, rozwój osobisty, optymalizowaniu nasz harmonogram w celu maksymalizacji wydajności itd. Ale jest to tylko jeden z elementów utrzymania zdrowia psychicznego.

Stan zdrowia psychicznego właściciela wpływa na całą firmę, środowisko pracy, a nawet na kulturę firmy. Ma to wpływ na dobre samopoczucie zespołu, a w konsekwencji na jego wyniki. Ale co ważniejsze, oznacza to, że będziesz mógł robić to, co kochasz – dalej pracować i budować swój biznes – dłużej, bez wypalania.

Oto moje cztery główne wskazówki dla przedsiębiorców, które pomogą ci zachować zdrowie na drodze do sukcesu. Cztery elementy, które musi zawierać Twój biznes plan.

Biznes plan to między innymi Twoje zdrowie

Biznes plan dla zdrowia: #1 Dbaj o swoje ciało

Dla mnie oznacza to trzy rzeczy: odżywianie, sen i ćwiczenia.

Ćwiczę cztery do pięciu razy w tygodniu, aby rozpocząć swój dzień, ponieważ okazało się, że pomaga mi to poprawić nastrój, zmniejsza stres i poprawia koncentrację.

Co do snu, to ja stawiam na siedem – osiem godzin snu w nocy. To wymaga sporo pracy, żeby to zrobić. Pod koniec każdego dnia zapisuję trzy główne cele na następny dzień, aby nie rozpraszać się przez całą noc, a od 21:00 staram się przeprowadzić cyfrowy detoks, który pomoże mi się rozłączyć i zrelaksować.

Rozmawiam z wieloma osobami, które wpadają w schemat coraz dłuższej pracy, zaniedbując ćwiczenia i sen, ale to bardzo krótkotrwały sposób myślenia. Budowanie biznesu to maraton, a nie sprint, więc trzeba dbać o siebie podczas tej podróży.

Jesli chodzi o odżywianie i nawadnianie, to zaczynam od dobrego śniadania, które buduje mój dzień. Pierwszym krokiem, jest u Mnie suplementacja. Zapytacie dlaczego ? Możecie obejrzeć, krótkie czterominutowe nagranie na ten temat, w którym wyjaśnia to ekspert w tej dziedzinie. Ja skupię się na tym, że jadąc na stację benzynową, wybieram najlepszą jakość paliwa, zapłacę więcej, bo wiem, że muszę zadbać o swój pojazd. Podobnie jest z moim organizmem, dlatego dbam o siebie, o to co spożywam.

Kliknij , aby zobaczyć, czym różnią się suplementy naturalne od syntetycznych ?

#2 Dbaj o swój umysł

Jeżeli przeczytaliście mój artykuł dotyczący stresu, to wiecie, że samopoczucie i kwestia mentalna są dla Mnie ważne. Prowadzenie działalności gospodarczej jest obciążające psychicznie i emocjonalnie, więc dla mnie jest kilka rzeczy, które robię: codzienne rozmyślania, a także zapisywanie moich priorytetów na nadchodzący tydzień. Kombinacja ta pomaga mi się skupić i nie wpaść zbytnio w rytm wzlotów i upadków, które naprawdę odbijają się na przestrzeni życiowej.

Założenie i zbudowanie firmy jest niezwykle trudne. Wymaga długich godzin w pracy, głębokich badań i analiz, a także więcej krwi, potu i łez niż ciało jest w stanie kiedykolwiek wytrzymać. W jednej chwili jesteś na szczycie, a w następnej zanurzasz się w psychicznym świecie niepowodzeń.

#3 Nie rób tego sam.

W biznesie można poczuć się jak na samotnej ścieżce – zwłaszcza jeśli jest się jedynym właścicielem, prowadzimy jednoosobową działalność gospodarczą. Ale nie musi tak być. Rola zespołu jest nieoceniona, zresztą opisywałem to już w przeszłości. Dzielę się moimi spostrzeżeniami, na temat tego jak zespół wpływa na Twój biznes. Przeczytaj koniecznie

Dobrym rozwiązaniem, jest stworzenie sobie Mastermindu, grupy dla ludzi takich jak Ty, którzy dzielą się swoimi wyzwaniami, rozwiązaniami. Możesz także dołączyć do Naszej grupy na fb, napisać o tym, w czym inni mogą Cię wesprzeć.

Biznes plan: #4 Zrób sobie przerwę

Przez jakiś czas bliski był mi hustling, byle więcej, byle efektywniej. Mocniej. Jeszcze trochę. Zdałem sobie jednak sprawę, że nie mogę pracować 16 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu, 52 tygodnie w roku. Nikt nie może. Może uda ci się utrzymać tę intensywność przez kilka tygodni lub miesięcy, ale w końcu się wypalisz.

Dla mnie takim luźnym czasem są weekendy i poranki: jeśli nie jest to absolutnie konieczne, to mam swoje formy odpoczynku wtedy. Czytam książki, słucham podcastów, audiobooków, biegam, spędzam czas z rodziną i staram się być obecny. Praca będzie jeszcze w pozostałym czasie, gdy złapię flow.

Zobacz czym się różnią Nasze oczekiwania od rzeczywistości

Zapraszam Cię do pobrania mojej broszury, z której dowiesz się jak zadbać o siebie, jakie ważne elementy powinien zawierać Twój Biznes plan dla zdrowia. Możesz to zrobić tutaj, klikając w TEN LINK.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *