Rozwijamy Zdrowy Biznes

Cześć, witam Cię na projekcie #rozwijamy #zdrowybiznes. Nazywam się Krzysztof Stolarz , a ta kobieta na zdjęciu to Anna Batycka, z którą rozwijamy zdrowy biznes. Jest jeszcze Robert, ale na jego zdjęcie z nim musze poczekać, bo buduje on swój biznes w Wielkiej Brytanii.

Działamy razem na polu  biznesowym i dzielimy się z ludźmi, wiedzą o tym co Nam pomaga. Co musisz o mnie wiedzieć ? Jestem odważny w podejmowaniu decyzji, wykorzystuję szansę, które sobie stwarzam i lubię wyważone ryzyko. Korzystam z życia, ile się da. Wierzę, że biznes jest prosty.
Aktualnie jestem przedsiębiorcą, pośrednikiem nieruchomości, blogerem, ale co najważniejsze Entuzjastą Życia.

Gdyby ktoś Mnie zapytał kilka lat temu, po co prowadzę biznes, wymieniłbym kilka odpowiedzi. Na pewno byłaby to chęć zmiany życia. Żyłem sobie i nagle przyszedł punkt zwrotny. A jak wprowadzać zmiany i jak się rozwijać ? Według wielu osób: Jak najszybciej, najmocniej, w każdym kierunku,  gdzie tylko można. A po co ? Dla kasy. A jakiej ? Jak największej.

Do pewnego momentu chciałem mieć swój biznes, aby pracować na siebie, być niezależnym, mieć elastyczny czas pracy. Myślałem sobie, że osiągnę wolność i pokażę innym na co Mnie stać. Ale czy to miało sens ?Dziś wiem, że nie.  Tym bardziej jeśli moim szefem został największy tyran w pracy – ja sam. Nie da się go oszukać, a wymaga maxa.

Teraz  wiem, że pracując po 12 godzin dziennie, nie zadbam o swoje zdrowie, relacje, czy odpoczynek. witam

Twoje marzenie ma moc

Po ośmioletnim pobycie w Wielkiej Brytanii, wróciłem do Polski. Zacząłem w pewnym momencie mieć dosyć tego, co robiłem. Nie dlatego, że to była bardzo ciężka praca, ale brakowało mi wolności i samorealizacji. Zawsze byłem marzycielem, chciałem swoje marzenia zrealizować. Co więc musiałem zrobić ?
Po pierwsze wiara w siebie, bo można osiągnąć sukces jeśli nikt w Ciebie nie wierzy, ale nigdy się to nie uda, jeśli sami w siebie nie uwierzymy. Zmiana w biznesie zaczyna się od pytania ” Co powinienem zrobić ze swoim życiem? Nie chodzi o to, aby wskoczyć w branżę która jest na topie, ale chodzi o poznanie samego siebie, o rozwój, tak aby uwolnić  swój flow. Dlatego warto sobie zadać pytania:

Co bym zrobił, gdyby nic Mnie nie ograniczało ? Co bym zrobił, gdyby porażka nie istniała ?

 

Praca jako pośrednik nieruchomości dała Mi wiele doświadczenia w relacjach z ludźmi. Jeździłem po Polsce, obsługiwałem czołowych klientów, spotykałem się z ludźmi w trakcie pracy, na wspólnych obiadach. Po spotkaniu ze Mną, wyjeżdżali na wycieczkę z rodzinami, szli na siłownię i zrozumiałem, że ja również chcę być całkowicie wolnym człowiekiem. Pójść do kina o 12, pospacerować po lesie w środku tygodnia, żyć bez stresu, bez zobowiązań. Znałem takie obietnice, bo wiele lat temu , poznałem temat marketingu sieciowego, zacząłem się tym interesować, spróbowałem i poniosłem dotkliwą porażkę. Powód? Nie byłem na to gotowy. Pomimo tego, że wydawało mi się, że jest inaczej. Słuchałem osób, które mówiły mi, że to jakaś piramida, że to drogo, że wciągam ludzi. Minął długi czas kiedy znalazłem system, o którym piszę w dziale Softmarketing.

Poznawałem osoby, które pracowały, realizowały siebie i zrozumiałem, że to jest coś co chcę w życiu robić, bo daje mi to niesamowitą satysfakcję. 

Ty masz biznes ? Czy biznes ma Ciebie ?

Pisałem już o tym w jednym z artykułów, o skalowaniu biznesu. Przeczytaj go w wolnym czasie, Mówimy, że czas to pieniądz, ale czy udało Ci się kiedyś odkupić godzinę swojego życia ? Jeśli stracisz pieniądze, to masz możliwość aby je odzyskać. Jeśli stracisz czas, to bezpowrotnie. Czy to oznacza wykorzystywanie go do oporu ? Nie do końca, po prostu trzeba to zaakceptować i żyć w zgodzie czasem, a nie pod jego dyktando. Podobnie z ciężką pracą, czy ten co zarabia 10x więcej od Ciebie, pracuje 10x ciężej ? Praca pod presją przełożonych, codzienny stres, ciężka praca, nadgodziny, problemy ze zdrowiem, relacjami, stresem. Znasz to ? Ja poznałem, byłem w takim miejscu i nie chcę do niego wracać. Dlatego powstała filozofia flowbiz, o której wkrótce przeczytasz w mojej książce.

W mojej filozofii nie chodzi o sukces sam w sobie, Sukcesem jest robienie tego co mogę, w oparciu o środki jakie mam, w każdym momencie. Co to dla Mnie oznacza ? W świecie biznesowym obracam się od lat, zauważyłem jedno: nadmierne nastawienie na rozwój osobisty pogłębia stan niezadowolenia. Czy więcej oznacza lepiej ? A   co jeśli chodzi o złe nawyki ? Mówią, że rozwój jest konieczny, ale może ja jestem na teraz już genialny, tu i teraz i mi z tym dobrze ? A może zbieram siły ? Nie popadajmy w skrajności.  Ja wierzę w biznes sterowany marzeniami. 

 

Marzenia pojawiają się o rozmiar za duże, byśmy mogli do nich dorosnąć

  • Jossie Bisset

Znam wielu ludzi, którym odebrano ich marzenia, brutalnie wybito z głowy. Świat jest pełen takich osób. Niektórzy ludzie nie chcą podążać za marzeniami, ale też nie lubią jak inni je mają. Sukces innej osoby odbiera im pewność siebie. Może Wy też byliście ściągani w dół przez innych ? Może komuś nie podobało się, że masz ambicje, aby osiągnąć więcej niż oni albo zrobić w swoim życiu coś ważnego. A może myśleli, że chronią Cię przed bólem i rozczarowaniem. Mniejsza z tym, jeśli ktoś Was zniechęcił, głowa do góry. Nigdy nie jest za późno, by zacząć marzyć i podążać za swoimi marzeniami. 

Czytałem kiedyś o badaniu, które przeprowadzono ze starszymi osobami, na łożu śmierci. Nikt nie powiedział, że mógł więcej za…suwać i za dużo czasu poświecił na głupoty. A czy Ty żałujesz, że pracujesz za mało ? 

Uczę się na błędach, ale wolę na cudzych błędach. Korzystam z doświadczeń osób, które były w tym miejscu co ja, czerpię od nich. Jednym z przykładów, jest popularny work life balance, czyli schemat praca-rodzina-czas wolny itp. To bzdura dla Mnie. To jest proces, a nie sztuczny podział. Jaki więc powinien być biznes ?

Każdy finansowy sukces zależy od wielu czynników,  ale przede wszystkim zależy od Ciebie, od Twojego zaangażowania, Twojej efektywności , Twojego rozwoju. 

Gdy wszedłem w świat biznesu zostałem zbombardowany „skutecznymi sposobami na zarobienie szybko pieniędzy” . Nie wierzę we wszystko co mówią inni,  bo to powoduje, że możesz skończyć z rozczarowaniem i długami. Skuteczność i efekt jest miarą prawdy. Wiele razy dostawałem rady które nie  były w żaden sposób związane ze skutecznością w biznesie.  Znalazłem swoją drogę, dziś odrzucam  każdą propozycję biznesową, która nie spełnia pięć podstawowych zasad:

MARŻA, ELIMINACJA, SKALA, AUTOMATYZACJA, POWTARZALNOŚĆ …

Efektywność, a nie produktywność

Dobra marża to podstawa, bardzo ważna jest również skalowalność naszego biznesu, im większa grupa Twoich potencjalnych odbiorców tym większy sukces finansowy można osiągnąć.  I najważniejsze według mnie, powtarzalność  czyli szybki  pas na drodze do niesamowitych pieniędzy.

Biznesy oparte o stałe dostawy lub usługi dla tego samego klienta dają ogromny komfort i czas na skalowalność biznesu, pracę nad biznesem.   Jedną  nieruchomość można jednemu klientowi  „sprzedać” raz, ale krem do rąk lub dający energię chlorofil można używać cały czas. Warto pochylić się na powtarzalnością swojego biznesu.  To ogromna przewaga.

Jest jeszcze jedna rzecz, która daje niesamowitą  moc w procesie rozwoju biznesu i nie są to pieniądze.  Najpotężniejszym narzędziem wiedza i kompetencje. Jeśli chcesz osiągnąć sukces finansowy powinniście być skuteczni, a skuteczność to taka cecha, której można się nauczyć. Dlatego ważny jest system, który to gwarantuje. Sprawdzony, skuteczny system. 

 

#MARŻA

W biznesie tradycyjnym, na drodze pomiędzy producentem i konsumentem, znajduje się mnóstwo pośredników. Dlatego wierzę, że warto zostać prosumentem. Kimś, kto korzysta z produktu, a jednocześnie zarabia na tym, że dzieli się swoimi doświadczeniami z innymi. Kupować po cenach hurtowych, dzielić się tą możliwością i umówić się z producentem na prowizję od tego. Każda strona jest zadowolona. Jeśli więc, aby kupić produkt muszę opłacić dyrektorów, kierowników, menadżerów i handlowców to nie jest to dla Mnie. Wolę zapłacić bezpośrednio producentowi, a różnicę niech dostanie od producenta mój znajomy, który mi ten produkt pokazał.

#ELIMINACJA

Czy słyszeliście, że praca rozszerza się tak, aby wypełnić czas dostępny na jej ukończenie ? Dodatkowo wynajdujemy sobie mnóstwo zadań, które moglibyśmy delegować, ale jest to dla Nas forma odłożenia tego co ważne. Dlatego w biznesie stawiam na eliminację rzeczy, które są mi zbędne. Podobnie sam wybieram z kim współpracuję. Dlatego, dobry biznes skupia się na konkretnym działaniu, które osiągam poprzez narzędzia i DZIAŁANIE.

#SKALA

Nie sprzedawaj swojego czasu. Staraj się zorganizować wszystko tak, żeby zrobić coś raz i żeby to działało po wielokroć. Dlatego pomyśleliśmy nad systemami, nad budowaniem procedur. Działaj z produktami, które możesz sprzedawać wielokrotnie. Uzyskuj marżę od producenta, za raz wykonaną pracę. Przykład branży beauty, w czasie koronowirusa pokazał, że jeśli nie masz skalowalnego biznesu, to nie nadrobisz straconych miesięcy. Pracując w pojedynkę, braknie CI czasu, pieniędzy, dźwigni aby rozwinąć swój biznes. 

#AUTOMATYZACJA

Najwięcej czasu zajmuje, bycie w ciągłym kontakcie z klientami i współpracownikami. W offline marketingu możesz to robić tylko manualnie (telefon, spotkania). Kosztuje to bardzo dużo czasu a Ty musisz za każdym razem od nowa prezentować plan marketingowy, robić prezentację. Istnieje narzędzie, które nazywa się Wirtualny Prezenter, które wykonuje za Mnie 80% zadań. 

#POWTARZALNOŚĆ

Jeżeli za każdym razem, muszę pracować od nowa, tworzyć biznes za każdym razem od początku, to taka sytuacja spowoduje, że najprawdopodobniej będziecie tak pracować do końca życia ( chyba, że się uda dożyć do emerytury). Nie rób wszystkiego samemu, świetnie jest zmieniać swoje życie, tworzyć wartość. Ale jeszcze lepiej nauczyć tego innych, aby zmieniali swoje życie i realizowali swoje marzenia. A co jest najlepsze ? Nauczyć innych liderów, jak mogą nauczać kolejne osoby.

To co robimy dalej ?

Jesteś pracownikiem na etacie ? Studentem ? Bezrobotnym ? A może przedsiębiorcą? Prowadzisz (lub planujesz) biznes online

Zostań tu na dłużej! Ja i mój zespół szykujemy dla Ciebie duuuuużo inspirujących treści.

Jeśli chcesz być na bieżąco, to kliknij poniżej i umów się na konsultację! Dzięki temu będziemy w kontakcie i dowiesz się w pierwszej kolejności o eventach, możliwościach zarabiania online, artykułach, webinarach, wywiadach itepe.

Kusi Cię flowbiz? To zapraszam!


Dołącz do już zarejestrowanych, podobnych Tobie osób, zmęczonych tą ciągłą gonitwą, pozbawioną radości i chwili refleksji.

Na szczęście da się inaczej.