84355632_201682474561410_7356260022826827776_n

Jak być entuzjastą życia ?

Kocham życie. Jestem niezwykle szczęśliwy, każdego dnia. Przytłacza mnie wdzięczność za błogosławieństwa, które otrzymałem. Jestem entuzjastą życia.

Kim jest entuzjasta życia? Nigdy wcześniej o nim nie słyszeliście? Chyba nie, bo niedawno przyszło mi to do głowy. Kiedy ludzie pytają mnie przy okazji, „jak się masz?”, odpowiedź na to pytanie jest : „niesamowicie”, „wspaniale”. Jestem pewien, że to irytuje lub dezorientuje większość ludzi, ale jestem też pewien, że wzbudza zainteresowanie jednych i inspiruje kilku innych.

Jestem entuzjastą życia po prostu dlatego, że chcę doświadczyć całej głębi i zakresu tego, co życie ma do zaoferowania, aby jak najlepiej wykorzystać cenny czas, który jest mi dany. Chcę łączyć się z ludźmi, śmiać się, cieszyć się lekką chwilą głupoty i pomagać ludziom odnaleźć ten entuzjazm dla własnego życia.

Bądź szczęśliwszy. Brzmi łatwo, prawda? Cholera, nie. Jeśli po prostu zdecydujesz się być szczęśliwszy, prawdopodobnie będziesz miał przebłyski sukcesu, ale zostaniesz powalony przez jeden z małych ciosów w twarz. Musisz zacząć od początku, a wszystko zaczyna się od gotowości. Zostanie entuzjastą życia nie jest dla osób o słabym sercu. To dla kogoś, kto odmawia noszenia ciężaru negatywnej energii przez sekundę dłużej, bo wie, jaki jest jej koszt.

Łatwo mi mówić: Jestem już entuzjastą życia. Myślałeś, że po prostu zostawię cię w spokoju bez żadnego planu?

Pozytywne nastawienie.

W internecie od dłuższego czasu krąży pewna przypowieść.

Pewien stary Indianin Cherokee nauczał swoje wnuki. Powiedział im tak:

– Wewnątrz mnie odbywa się walka. To straszna walka.

Walczą dwa wilki: jeden reprezentuje strach, złość, zazdrość, smutek, żal, chciwość, arogancję, użalanie się nad sobą, poczucie winy, urazę, poczucie niższości, kłamstwa, fałszywą dumę i poczucie wyższości. Drugi to radość, zadowolenie, zgoda, pokój, miłość, nadzieja, akceptacja, chęć zrozumienia, hojność, prawda, życzliwość, współczucie i wiara.

Taka sama walka odbywa się wewnątrz was i każdej innej osoby.

Dzieci myślały o tym przez chwilę, po czym jedno z nich zapytało:

– Dziadku, a który wilk wygra?

– Ten, którego nakarmisz – odpowiedział stary Indianin.

Codziennie udowadniam, że to prawda. Kiedy wychodzę w świat, skupiam się na kontakcie z ludźmi i dzieleniu się małymi cząstkami pozytywnej energii: uśmiechem, śmiechem, chwilą cierpliwości czy pomocy. Najlepsze jest to, że ludzie nawet nie wiedzą, co ich uderzyło!

Bądźcie wdzięczni

Wiem , że słyszeliście to już wcześniej. Widzieliście wyzwania na Facebooku, ale czy rzeczywiście to zrobiliście? „Dziękuję” to jedno z najpotężniejszych stwierdzeń na świecie. Podaj trzy rzeczy, za które jesteś wdzięczny za każdym razem, gdy zmierzasz w kierunku ciemności. To naprawdę działa. Doceniaj ludzi za wszystko co robią, by pomóc Ci w ciągu dnia. To powinno zawsze być Twoim celem. Pomaganie innym, trzymając drzwi lub przepuszczając kogoś na ulicy, to może być dla Ciebie i innych budujące.

Kontroluj Ilość Negatywnych Wiadomości

To szybkie zwycięstwo. Zaufaj mi, dowiesz się od kogoś innego, czy liczba zarażonych na koronowirusa przekroczyła już 500 osób, co oczywiście jest warte Twojej uwagi, ale nie przerazi Cię smutna sytuacja we Włoszech ani to, kiedy odbędą się wybory prezydenckie. Nie będziesz się denerwował z powodu wypowiedzi przedstawicieli pis, kp, ko, konfederacji, lewicy czy nawet nkwd itd. Niezależnie czy oglądasz tvp, tvn, fb, wp – na każdym kanale dominują informacje negatywne (najczęściej na koniec dostaniemy jedną pozytywną wiadomość, dla kontrastu )
Nie potrzebujecie tego rodzaju bagażu i energetycznie rzecz biorąc, jest to przeciwieństwo pozytywnej informacji.

Spędź 24 godziny bez narzekania

Pierwsza rzecz jaka mnie „uderzyła” po powrocie do Polski, była Nasza skłonność do narzekania: za ciepło, za zimno, za duszno itp. Wystarczy porównać small talk w Polsce i w Anglii.

A) How are you?
B) I’m fine, thank you, and you? (wiem, że nie powinno się tak odpowiadać, ale tak właśnie odpowiadała większość osób, które poznałem )

A) Siema, co u Ciebie?
B) Szkoda gadać / stara bieda/ a daj spokój

Badania pokazują, że większość ludzi narzeka raz na minutę w trakcie typowej rozmowy. Narzekanie zaś, chociaż pozwala chwilowo poczuć się lepiej, negatywnie wpływa na nasz mózg, a tym samym pracę i zdrowie – pisze autor bestsellerowej książki „Inteligencja Emocjonalna 2.0

Proszę bardzo. Wyzywam cię.

Tylko nie zaklejaj ust taśmą klejącą. Powstrzymaj się od narzekania przez jeden dzień. To dość niesamowite, co 24 godziny bez narzekania robi, ale jeśli jesteś na to otwarta, możesz nauczyć się czegoś o nawykach, które wszyscy mamy, gdy się komunikujemy. Po prostu musisz być ciekawy i dobrze się z tym bawić. Jeśli wszystko inne zawiedzie, taśma jest jedyną opcją.

Odpuść

Trzymasz się negatywnej postawy, bo to jest łatwiejsze niż odpuszczenie ? Musiałem się nauczyć, że strach jest skubańcem i nosi sto różnych przebrań: zmartwienie, ego, niepokój, smutek, opór, frustracja… lista się nie kończy. Najgorsze w strachu jest to, że zazwyczaj jest to kompas wskazujący kierunek, w którym idziesz. Kiedy stawiasz mu czoła (z początku delikatnie), możesz go powoli uwalniać, a zaczniesz odczuwać większą swobodę.

Zadbaj o siebie

Z pustego to i Salomon nie naleje (kolejny niesamowity cytat z internetu). Zostanie entuzjastą życia będzie wymagało wysiłku i uwagi, ale jest tego warte! Dostrojenie się do tego, czego potrzebujesz, aby czuć się dobrze i energicznie, jest niezbędne do tego przeżycia, więc poświęć trochę czasu, aby zadbać o siebie. Nie masz czasu? Obudź się 15, 20, 30 minut wcześniej. Może dołącz do klubu 555 Fryderyka Karzełka i budź się z pozytywną energią przed 6 rano 🙂 Jak zadbać o siebie, czytaj moje artykuły a dowiesz się jak zadbać o zdrowie i urodę, bez operacji czy sztucznych suplementów, które negatywnie wpływają na Twoje zdrowie. Postaw na zdrowie i naturę

Daj sobie czas

To nie będzie zmiana w jedną noc. Jest tak wiele do zrobienia, by być entuzjastą życia. Wiem, bo wykuję pracę, by nim być. Nie jest to łatwe, ale kiedy zaczynasz patrzysz na świat i siebie z innego punktu, zaczynasz budować odporność. Złe rzeczy wciąż się zdarzają, ale odbijasz się szybciej i lepiej, przyjmując lekcję i posuwając się do przodu.

Kontroluj swoje otoczenie

Spędzam większość moich dni na rozmowach z klientami i ich problemami. Jednakże poza pracą mogę wybrać, ile czasu spędzam z rodziną i przyjaciółmi, którzy epatują negatywną energią. Niezależnie od tego jak bolesne to może czasami bywać, w moim kalendarzu czasami brakuje miejsca dla tych, którzy konsekwentnie mnie dołują, opowiadają tylko o tym jak im źle… i nic z tym nie robią.

Pięć osób wokół ciebie decyduje o twoim sukcesie lub porażce. Pięć osób, z którymi spędzasz najwięcej czasu ciągnie Cię w górę lub trzyma na dnie. Wybieraj więc ostrożnie, z kim się zadajesz.

Deklaracja

Pewnego dnia byłem na spotkaniu biznesowym i podszedłem, żeby nalać sobie wody i zapytałem stojącą tam osobę

„Cześć, jak się dziś masz?” i odpowiedziała bardzo szczerze, z małą energią w głosie: „Tak oo” Chciałem zapytać, co by było, gdyby to „w miarę” zmieniło się w „wspaniale”, „fantastycznie”, „cudownie.”

Kiedy dojdziesz do końca swojego życia i ktoś zapyta cię, jak wyglądało twoje 86 lat na tej planecie, czy chcesz, aby twoja odpowiedź była: „tak oo”

Ja chcę powiedzieć, że śmiałem się, tańczyłem. Czasami nie udało mi się, próbowałem ponownie, udało mi się, świętowałem, wycisnąłem co się dało z czasu, który dostałem. Byłem entuzjastą życia.

Chcę usłyszeć od ciebie w komentarzach! Próbowałeś którejkolwiek z tych technik?

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *