Dbam o zdrowie

Jak dbam o zdrowie w biznesie ?

Kompletny przewodnik dla przedsiębiorców, w którym pokazuję jak dbam o zdrowie

Jestem przedsiębiorcą i dbam o zdrowie. Doświadczyłem tego, że pracując ciężko, zaniedbujemy często relacje, czas, ale przede wszystkim zdrowie i samopoczucie.

Jeśli pracujesz jako freelancer lub prowadzisz firmę i szukasz łatwych i skutecznych sposobów, aby poprawić swoje zdrowie, a w rezultacie swój biznes, stworzyliśmy przewodnik dla Ciebie.

Napisaliśmy ten przewodnik, aby zadowolić właścicieli firm, którzy być może nie rozumieją znaczenia inwestowania w swoje zdrowie. Jest on również świetny dla kogoś, kto chce poprawić swoje zdrowie, ale nie jest pewien od czego zacząć. Ten przewodnik można przeczytać w kolejności, lub można przejść do obszarów, które są dla Ciebie interesujące.

Jak dbam o zdrowie i zachowuję równowagę między pracą a życiem prywatnym ?

Jako właściciel małej firmy, Twoje życie zawodowe i osobiste może łączyć się z życiem osobistym do tego stopnia, że życie osobiste już nie istnieje. Mamy wiele do zrobienia i tak mało czasu w ciągu dnia. Ważne jest wydzielenie czasu dla siebie. Jestem pośrednikiem nieruchomości i znam to doskonale, zresztą pisałem o tym w jednym z artykułów.

W najbliższym czasie poznasz wskazówki pomogą Ci uniknąć wypalenia i być bardziej produktywnym .

Jesteś tym co jesz

To, co wybierzesz do zasilania siebie, może mieć duży wpływ na Twój nastrój, energię i ogólną wydajność. Być może łatwiej jest pominąć posiłek, albo sięgnąć po szybką i niezdrową przekąskę, ale ta metoda nie zapewni wsparcia ani Tobie, ani Twojej firmie. A zaczynam od dobrego śniadania

Zachowanie zdrowej diety jest wystarczająco trudne; staranie się o nią podczas prowadzenia działalności gospodarczej może wydawać się prawie niemożliwe. Przyzwyczailiśmy się do pracy przy obiedzie, fast- foodów oraz przechowywania w biurku batonów czekoladowych, dzięki czemu możemy pracować bez przerwy. Ale wydajność pracy wymaga zdrowia, a przy takich nawykach żywieniowych nie pozostaniesz zdrowy na długo.

Dbam o zdrowie psychiczne, bo pracuję na własny rachunek.

Jako przedsiębiorca, jesteś często pod dużą presją. Stres, czasami lęk, jest nieodłącznym elementem Naszego funkcjonowania. Jesteśmy zdeterminowani, by ciężko pracować i doprowadzić swój biznes do sukcesu, dlatego też wśród przedsiębiorców występuje większe prawdopodobieństwo problemów ze zdrowiem psychicznym niż wśród ogółu społeczeństwa.

Bycie przedsiębiorcą z pozoru wydaje się być ekscytujące – realizowanie pasji, ustalanie własnego harmonogramu i, miejmy nadzieję, zarabianie mnóstwa pieniędzy. Ale odpowiedzialność, która wiąże się z uruchomieniem i prowadzeniem firmy, może spowodować ogromną presję, a konieczność stworzenia pewnego wizerunku dla inwestorów, klientów oraz przyjaciół i rodziny może zebrać swoje żniwo: Przedsiębiorcy są bardziej narażeni na problemy ze zdrowiem psychicznym niż ogół społeczeństwa.

Jak uchronić się przed wypaleniem ?

Czasami potrzebujesz czasu wolnego, ale nie ma go w twoim harmonogramie ani w budżecie. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że potrzebujesz przerwy, a istnieją sposoby, aby osiągnąć to samo uczucie poprzez zmianę dnia pracy.

Wolny czas na wyłączenie się i odprężenie może nie wydawać się ciekawą opcją dla właściciela małej firmy. W rzeczywistości może być korzystny dla Twojej firmy. Danie sobie czasu na odpoczynek jest ważne. Może być to wykorzystane jako czas na zastanowienie się nad swoim biznesem i celami.

Prowadzenie biznesu jest wyjątkowym zajęciem. Wyobraźmy sobie, że ktoś tak bardzo kochał pisać, że został dziennikarzem. Dowiedział się jednak, że oczekuje się od niego naprawy maszyn w biurze. Tak to jest, jak to jest z byciem przedsiębiorcą. Aby odnieść sukces, trzeba opanować księgowość, marketing, zarządzanie i wiele więcej, nawet jeśli nie ma się doświadczenia w tych dziedzinach.

Jeżeli chcesz zadbać o siebie, to ściągnij mój ebook na temat zdrowego stylu życia dla przedsiębiorców, zapoznaj się z nim. Skontaktuj się ze Mną, jeśli chcesz wiedzieć więcej, albo chcesz porozmawiać na jakiś temat.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *