Lee and Jones Fashion (4)

Jak poprawić finanse po kryzysie w 2020 ?

Witaj w pierwszej części artykułu dotyczącego poprawy finansów, myślenia i wprowadzania zmian. Skoro tu jesteś, to szukasz nowej, lepszej wersji siebie. Jeśli jesteś jak większość ludzi, to pieniądze cię stresują. Trudno o nich mówić, trudno o nich myśleć, trudno osiągnąć zdrowie finansowe. Często stres finansowy wynika z niedostosowania naszych pieniędzy do naszych wartości. Zmiany to jedyna stała w Naszym życiu. Niektórzy decydują się na nią po czterdziestce inni wcześniej, ale większość z Nas zastanawia się jak poprawić finanse. Szczególnie w dobie kryzysu.

Dlatego po pierwsze zmiana zaczyna się od myśli, o czym pisałem kilka miesięcy temu.

Zmień sposób patrzenia na finanse osobiste, pieniądze, szczęście i planowanie życia. Zawrzyj ze sobą kontrakt. Masz tylko jedno życie. Żyj świadomie.

Jak poprawić finanse, gdy czujesz że utknąłeś?

Gdy mieszkałem w Anglii i pracowałem na nocną zmianę, mój kolega powiedział mi kilka razy, że musi rano iść do swojej drugiej pracy. Pracuje na dwóch etatach, druga praca jest w fabryce krewetek. Spędzał dużo czasu na opowiadaniu mi o tym, jak bardzo nie lubił tam pracować.

Robiłem to, co każdy z nas robi, gdy ktoś skarży się na swoją pracę. Mówiłem mu, żeby zrezygnował. On chce, ale potrzebuje więcej pieniędzy.

To było kilka lat temu, ale już wtedy zdawałem sobie sprawę, że na pewno takie życie nie byłoby dla Mnie. Zawsze zastanawiałem się, jak osiągnąć sukces ? oraz jak motywować innych do działania. Teraz mam dużą wiedzę w dziedzinie nieruchomości, finansów oraz zdrowego stylu życia i patrzę na szereg rzeczy inaczej. Chciałbym móc powiedzieć, że zacząłem uczyć się o finansach tego samego dnia, gdy zdałem sobie sprawę, że takie wyczerpujące życie nie jest dla Mnie, ale tego nie zrobiłem. Chciałem dużo pracować, zainwestować i zarobić dużo pieniędzy. Znaleźć następny Microsoft (bo myślałem, że to możliwe). Dopiero z czasem dowiedziałem się, jak poprawić finanse i odnieść sukces, o czym pisałem.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej

Każdy chce być lepszy

Chcesz być lepszy. Wszyscy to robią. Wszyscy mamy głębokie pragnienie doskonalenia się, co oznacza, że mamy naturalny instynkt do rozwoju. Ten popęd w nas nie jest taki sam dla wszystkich, ale jest tam. Wszyscy posuwamy się naprzód, szukamy tego, co sprawi, że będzie nam lepiej. Planujemy swój start, swoją przyszłość i to dobrze.

Jest to prawdziwe w wielu dziedzinach naszego życia, w tym w finansach. Wszyscy chcemy czegoś, co sprawi, że nasze życie finansowe będzie lepsze. Niektórzy z nas chcą lepiej płatnej pracy. Inni chcą się lepiej porozumieć ze swoim partnerem w sprawie pieniędzy. Jeszcze inni chcą, żeby mogli więcej oszczędzić. Lista ta jest nieskończona, ale większość z nas ma jakiś obszar naszego życia finansowego, który chce poprawić.

Łatwo jest myśleć, że chcemy tylko poprawić nasze życie finansowe, ponieważ jest w nim coś, co uważamy za „złe”. Jednak nasz głęboki instynkt jest większy niż chęć skorygowania czegoś, co uważamy za złe.

Nie zawsze potrafimy określić, co sprawi, że nasze życie finansowe będzie lepsze. Ale to temat na inny czas. Między innymi rozmawiamy o tym w Stolarni, w każdy piątek.

Jak poprawić finanse, skoro zmiany są trudne

Wszyscy chcemy być lepsi. Dlaczego więc po prostu nie zrobimy rzeczy, które doprowadzą nas do miejsca, w którym chcemy być? Logicznie rzecz biorąc, jeśli chcemy być lepsi, czyż nie zrobiliśmy już rzeczy, które poprawiłyby nasze życie finansowe?

Problem leży w naszym mózgu. Część mózgu nie lubi zmian – i w związku z tym bardzo trudno jest ją wprowadzić. Nawet jeśli wiemy, że zmiana byłaby dla nas dobra, to jednak nic z tym nie robimy.

Dzieje się tak dlatego, że zmiana jest czymś nieznanym. Zmiana pracy może być dla Ciebie dobra, ale wtedy musisz poznać nowych współpracowników, nowe trasy do miejsca pracy i prawdopodobnie nowe zasady funkcjonowania.

Podświadomie walczymy o utrzymanie stałego stanu rzeczy, preferując tym samym status quo. Dodatkowo, podświadomie walczymy ciężej o to, co już mamy, niż o to, aby uzyskać coś, czego nie mamy. Boimy się porażki i straty.

Według niektórych szacunków, potrzebujemy około pięciu dobrych powodów, aby dokonać zmiany.

Na zdjęciu jest autor Jak poprawić finanse
No to ruszam coś zmienić, ale…

Tak, ale…

W języku potocznym często używa się określenia „mieć ambiwalentne uczucia”.

Ambiwalencja uczuć to, w psychiatrii i psychologii, jednoczesne przeżywanie dwojakich uczuć (najczęściej sprzecznych, skrajnych i przeciwstawnych emocji) w stosunku do jednej sytuacji, czy jednej osoby.

Pragnienie zmiany w połączeniu z chęcią pozostania niezmienionym pozostawia nam poczucie ambiwalencji. Innymi słowy, chcemy i nie chcemy tego jednocześnie. Może znasz ludzi, którzy chcą porzucić zły nawyk. Gdyby nie było ambiwalencji, to już by to zrobili. To spięcie między chęcią zmiany, ale także chęcią pozostania bez zmian może być niewygodne, a aby złagodzić ten dyskomfort, często się rozpraszamy. Przestajemy myśleć o zmianie, aby uniknąć negatywnych uczuć.

Czasami jesteśmy rozdarci między dwiema dobrymi rzeczami. Chcemy zarówno 1) zwiększyć nasze oszczędności, jak i 2) poprawić nasz styl życia. Może będziemy musieli wybrać pomiędzy dwoma złymi rzeczami. Może chcesz rzucić pracę, ale nie chcesz też tracić dochodów.

Dwojakość wiąże się z dyskomfortem wokół wyboru, którego możesz dokonać, a ty już wiesz, że unikanie wyboru, aby pozbyć się dyskomfortu, nie jest dobre. Zamiast tego, zapraszam cię, abyś pomyślała o tym inaczej. Jeśli jest coś, co chcesz zrobić, będzie to dla ciebie dobre, ale jesteś ambiwalentna, bądź za to wdzięczna. Inaczej nawet nie rozważałabyś zmiany. Obecność ambiwalencji oznacza, że przechodzisz przez etapy zmian. Ambiwalencja jest dobra i powinnaś ją przyjąć.

To tyle w pierwszej części, jeśli jednak to o czym pisze jest Ci bliskie, I szukasz prosty, etyczny, dochodowy i trwały biznes bo chcesz czegoś więcej od życia to kliknij w poniższy obrazek, zapisz się i zobacz nagranie na temat systemu, który Ci w tym pomoże i wykona 80% pracy. Bo biznes powinien być:

  • zautomatyzowany
  • skalowalny
  • dochodowy

Inaczej Nie masz biznesu, tylko biznes ma Ciebie. Kliknij i zapisz się, aby otrzymać video, przygotowałem dla Ciebie dwie możliwości. Możesz zostawić maila i otrzymać nagranie lub zostawić maila oraz numer telefonu, dzięki czemu możemy również niezobowiązująco porozmawiać.

Jak poprawić finanse ? Jakie są metody motywacji ? Przeczytaj drugą część artykułu

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *