iStock_000045951006XLarge-1200

Stworzenie planu na szybki start

Maj na złapanie oddechu

Myśląc o karierze i rozwoju osobistym widzimy w wyobraźni rzekę. Gdy pływamy, to musimy co jakiś czas zatrzymać się i wziąć oddech. Taka chwila poświęcona na stworzenie planu to właśnie wzięcie oddechu.

Jestem osobą, muszę odpocząć, poczuć że żyję i okazać miłość ludziom wokół Mnie. Można żyć jak maszyna, ale w końcu każdy się załamie. Dlatego, żyję jak człowiek, dzięki temu mogę wzrastać, rozwijać się i czuć szczęście. Człowiek jest w centrum uwagi. Chcę wolności i możliwości, które pochodzą z pieniędzy. Pisałem już jak do tego podchodzę. Pracuję na nie, ale nie będę maszyną przez cały czas.

Dlatego przez ostatnie kilkanaście dni odpocząłem, zrestartowałem się, złapałem oddech i odkryłem jak będę działał i jaki kierunek obieram. W trakcie ostatnich lat sam wielokrotnie przesadzałem i widziałem również ludzi cyborgów, którzy najlepiej by odpuścili spanie i jedzenie, wiecznie „wiszą” na telefonie i … narzekają na brak efektów.

Przygotuj się i strzelaj do celu

Czy jesteś gotowy na zmiany? To pytanie warto sobie zadać i szczerze odpowiedzieć. Bo jeśli nie jesteś gotowy na zmiany, to nie zdobędziesz tego co chcesz. Pierwszy kamyczek na Twojej drodze do zmiany spowoduje, że się potkniesz i porysujesz twarz. Ale nie można iść przez życie i liczyć, że kiedyś będę gotowy, znajdę swoje dlaczego, co i jak. Trzeba być gotowym i wiedzieć o tym. To naprawdę ciężkie, bo sam przez to przechodziłem i wymagało to przede wszystkim wewnętrznej pracy nad sobą, stworzenie planu i …

… działanie. Musisz działać. Podejmować decyzję. Jak jest okazja, to działaj. Zrób wszystko, aby skorzystać z nadarzającej się okazji. Podświadomie wiesz, jaką decyzję podjąć. Najważniejsze jednak, to nie sabotować siebie. Wyznacz swój cel, a jeśli okazało się, że Twój „celownik” jest źle ustawiony, to go skoryguj. Ucz się na błędach. Ufaj przeczuciom, a jeśli okażą się złe, to działaj dalej, wiesz teraz co poprawić. Bez względu na doświadczenia, historię i umiejętności, masz to czego Ci potrzeba na drodze do sukcesu. Ale weź sobie w końcu zaufaj.

Ludzie wokół Mnie mają niesamowity potencjał, umiejętności i talenty, po które nie sięgają, a które nie objawią się w inny sposób. Stworzenie i wdrożenie planu są istotne, bo jeśli działasz, wykorzystujesz swoje talenty, dajesz szansę światu na realizację celów, wierzysz w siebie to możesz tego dokonać. Musisz jednak poznać Siebie. Mi pomogła duża dawka wiedzy, wsparcie mentorów, ale przede wszystkim wędrówka wgłąb siebie oraz DZIAŁANIE.

Czy stworzenie planu jest niezbędne ?

Świat wokół jest chaotyczny. Dlatego tak wiele osób zwraca uwagę na planowanie, ale problem z tym jest taki, że tradycyjne sposoby przestają działać. Obecnie istnieje więcej okazji do osiągnięcia sukcesu, niż kiedykolwiek wcześniej, a mimo to większość osób myśli o tym aby dostać pracę lub zasiłek, nie dać się z niej wylać lub nie stracić benefitów a na koniec przejść na emeryturę. Totalna NUDA.

Jedni wykorzystują możliwości, a inni narzekają . Jedni wynajmują mieszkania inni je posiadają. Podobnie jest z marzeniami. Wynajmujesz czy posiadasz ?

Zapraszam Cię również do mojej grupy na fb, gdzie bez ograniczeń, możemy porozmawiać na tematy dotyczące zdrowia, rozwoju osobistego czy finansów.

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *