Czy suplementy są potrzebne ?

Przeczytaj zanim kupisz suplement. Suplement diety jest skutecznym sposobem na poprawę zdrowia oraz samopoczucia, ale tylko wtedy, gdy podchodzimy do jego wyboru ze zdrowym rozsądkiem. Należy pamiętać o tym, że nie ma takiej, dostępnej bez recepty tabletki, która zastąpi zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę oraz nie uzdrowi nas z mniej lub bardziej poważnych dolegliwości.

Czy wiesz, że prawie 15 milionów Polaków cierpi na niedobór witamin ?

W uprawie roślin praktyką stało się stosowanie pestycydów, nawozów sztucznych. Dodatkowo zubożenie gleb, brak różnorodności, konserwowanie i napromieniowywanie żywności, długie przechowywanie oraz transportowanie, GMO oraz antybiotyki i hormony dodawane do mięsa spowodowały, że w organizmie przeciętnego 20 latka nagromadziło się prawie 14 kilogramów toksyn i szkodliwych substancji. Do tego dochodzi alkohol, palenie papierosów, stres, lekarstwa syntetyczne, promieniowanie. 

Zapotrzebowanie na witaminy oraz mikro i makroelementy jest znacznie większe niż 30 lat temu. Brak czasu, pośpiech, źle pojmowana wygoda, niewiedza powodują, że pełnowartościowe odżywianie jest praktycznie niemożliwe. Rozwiązaniem jest stosowanie naturalnych preparatów w postaci skoncentrowanych kompleksów witamin, minerałów itp.

Czy wszystkie suplementy diety są zdrowe? Takie pytanie słyszę dosyć często. Polecam artykuł, który ukazał się na jednym z ogólnopolskich portali

Składniki zawarte w roślinach są zorganizowane w złożone wzorce. Są przyjazne dla organizmu i mają skuteczne, holistyczne działanie. Nie można jednak tego powielić poza naturalnym środowiskiem. Skuteczność naturalnych suplementów oparta jest na wzajemnym wzmocnieniu działanie różnych substancji. Naturalny suplement, zbilansowana dieta to doskonała profilaktyka antynowotworowa, wzmacniająca odporność oraz terapia wspomagająca leczenie wielu innych schorzeń. 

Z badań wynika, że tylko specjalne połączenie indywidualnych substancji, stworzonych przez naturę, ma skuteczne działanie, jest przyjazne dla człowieka, a zawarte w nich substancje czynne są skuteczniejsze od suplementów chemicznych. Organizm przyzwyczaił się do naturalnych rozwiązań w czasie całej ewolucji, z pokolenia na pokolenie.

Naturalny suplement diety wspiera, wzmacnia i odbudowuje organizm poprzez:

 • oczyszczanie, detoksykację, odkwaszanie, odgrzybianie organizmu
 • oczyszczanie i regenerację naczyń krwionośnych
 • przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej jelita
 • wyrównanie poziomu cukru i insuliny oraz regulacja działania trzustki
 • odżywianie komórek, poprzez dostarczanie codziennie prawie 90 składników
 • zabezpieczenie organizmu przed działaniem wolnych rodników (dostarczenie antyoksydantów)
Naturopatia stała się synonimem bezpiecznego uzdrawiania przez siły natury i jest prawdziwym sposobem na życie.
 

Suplementacja, żywność funkcjonalna ma na człowieka dodatkowy wpływ, który może być psychologiczny lub fizjologiczny. Dzięki temu sięgając po określone produkty, 
w naturalny sposób wspomagasz słabe ogniwa, tak, by cieszyć się pełnią sił witalnych. Takie produkty powinny charakteryzować się:

 

 • zdolnością wzmocnienia przyswajania i działania poszczególnych składników (odpowiednio dobrane biokatalizatory)
 • wysoka jakość surowców, z jakich są wytwarzane
 • surowe procedury technologiczne zapewniające tzw. standaryzację produktów
 • obecność czynników sekundarnych, substancji wtórnych oraz tzw. superfoods
 • starannie dobrane proporcje poszczególnych składników
 • najlepsza rozpuszczalność składników

Często nie zdajemy sobie sprawy, jak nasze codzienne nawyki wpływają na nasz styl życia. Takie nawyki sprawiają, że nasz styl życia jest niezdrowy, rodząc później choroby cywilizacyjne. Co teraz rozumiemy przez niezdrowy styl życia?

Niezdrowe nawyki żywieniowe prowadzą do chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, otyłość, przewlekłe choroby serca, itp. Używki takie jak papierosy, alkohol i narkotyki prowadzą do chorób skóry, zaburzeń psychicznych. Czasami z powodu presji pracy lub niezdrowych nawyków dochodzi do zaburzeń cyklu snu. Powoduje to zaburzenie równowagi w procesach biologicznych organizmu.

Dostarczamy najlepsze zabiegi z zakresu naturopatii, które mogą pomóc Ci cieszyć się zdrowszym stylem życia bez żadnych skutków ubocznych. Rozumiemy znaczenie dbania o siebie i dlatego zapewniamy swoim klientom najlepsze metody i kuracje naturopatyczne. Terapie i kuracje są dostosowane do indywidualnych potrzeb organizmu, tak aby każdy klient otrzymał najbardziej odpowiednią i skuteczną pomoc.

 

Skontaktuj się z Nami

 • porozmawiamy i wyzwaniach, z którymi się mierzysz
 • dowiesz się co zalecają eksperci, żeby czuć się lepiej i mieć więcej energii
 • możesz schudnąć w zdrowy, prosty sposób
 • skutecznie  oczyścisz organizm z toksyn
 • zregenerujesz organizm
 • dowiesz się, jak radzić sobie ze stresem
 • poprawisz samopoczucie, wygląd skóry i urodę